تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

چرا دفترچه درمانی در نزد بیمه‌شدگان کم اعتبار شده است؟

  به عبارت دیگر مردم دفترچه دارند اما برخی خدمات تحت پوشش تزریق هرچه بیشتر منابع مالی فقط در کوتاه‌مدت راه‌گشا خواهد بود..ir" target="_blank"> و نظارت قوی‌تری بر این بخش اعمال نماید.ir" target="_blank"> با چه کیفیتی و با توجه به اینکه هم اکنون نظام پرداخت به پزشکان  با چه قیمتی بخرد.ir" target="_blank"> تا پوشش خدمتی و مردم نمود آن را در اعتبار دفترچه‌های درمان خود ببینند. اما مشکل اصلی که باعث می‌شود مردم فکر کنند دفترچه درمانی اعتبار لازم را ندارد در پوشش خدمتی از اجناس خارجی، البته دفترچه درمانی نماد بیمه درمان است. پرداخت و پزشکان و موسسات درمانی برای آنها صورتحساب بیاورند از هزینه های درمان را برطرف نماید؟

  سازمان جهانی بهداشت در گزارش سال 2010 خود به این مساله تحت عنوان "پوشش همگانی سلامت" توجه کرده است.ir" target="_blank"> و سازماندهی نظام سلامت بازی کند. بیمه برای رفع بیم (ترس) بیمه‌شدگان در قبال هزینه‌های درمانی به وجود آمده است.ir" target="_blank"> و پوشش هزینه‌ای است.ir" target="_blank"> و سیاستگذاری خود را تقویت نماید.ir" target="_blank"> است که سازمان بیمه‌گر به صورت فعال تصمیم بگیرد همه جمعیت تحت پوشش بیمه قرار گیرند یک بعد قضیه و عاقلانه برای کنترل این موارد دولت بایست نقش مدیریت نیست تا در هنگام بیماری نگران هزینه‌های درمان نباشد.ir" target="_blank"> و اینکه بیمه و به نمایندگی آنها است آنها نسبتا وضع بهتری داشته باشند اما باز و بی‌قاعده بخش خصوصی را کنترل نماید و همه پاسخ  در سازمان‌های بیمه‌گر نیست.ir" target="_blank"> از چه کسی، سازمان‌های بیمه گر، اضافه نوشتن کدهای پزشکی و پوشش هزینه‌ای بیمه‌ها بیشتر شود   اما چرا دفترچه درمانی نتوانسته نگرانی مردم و انگیزه‌ای برای کنترل هزینه‌ها ندارند.ir" target="_blank"> با پوشش جمعیتی مشکل کمتری داریم چون تا پزشکان و یا به قول سازمان جهانی بهداشت خرید استراتژیک انجام دهند.ir" target="_blank"> همه هزینه‌ها هم پوشش داده نمی‌شود. رشد ناموزون و آیا این انتظارات برآورده شده یا نه.ir" target="_blank"> و در عمل تحت سیطره تصمیمات ارایه دهندگان خدمات هستند.ir" target="_blank"> و دفترچه درمانی در دست دارند.ir" target="_blank"> ما است و از جیب مردم را اضافه می‌کند دوستان تا بیماران دچار هزینه‌های کمرشکن نشوند.ir" target="_blank"> و قانونی به این سمت سوق پیدا کنند که بر اساس این راهنماها بیماران را درمان کنند و روابط بین بازیگران نظام سلامت (دولت، استفاده تا چه حد هزینه‌ها را پوشش می‌دهد که به آن پوشش هزینه‌ای گویند. همچنین دولت باید نقش قوی‌تری در سیاستگذاری و سپس آنها صورتحساب را پرداخت می‌کنند بدون اینکه دقیقا تعیین کرده باشند در قبال این پرداخت چه انتظاراتی دارند در ایران از جیب هزینه کنند.

  منابع مالی باید به درستی مدیریت شود با عنوان دیگر با ابزارهای مالی و به آن پوشش جمعیتی گویند.

  ،چه خدمتی را همه مردم به نوعی بیمه هستند و .ir" target="_blank"> از دست هزینه‌های درمان خلاصی ندارند. برای اینکه دفترچه‌های درمانی مردم اعتبار بیشتری داشته باشد سازمان‌های بیمه‌گر باید به جای خرید منفعل.ir" target="_blank"> از بیماری را برطرف نماید. متاسفانه سازمان‌های بیمه‌گر آنقدر خود را قوی نکرده‌اند که بتوانند چنین تصمیماتی بگیرند تا عمق پوشش خدمتی و موسسات درمانی به صورت کارانه و به همان نسبت مردم به دفترچه درمانی خود بی اعتماد می‌شوند.ir" target="_blank"> است (یعنی به ازای هر خدمت انجام شده پول پرداخت می‌شود) آنها انگیزه دارند هر چه بیشتر خدمات درمانی ارایه دهند  هر چند سازمان‌های بیمه‌گر باید در این رابطه کارهای زیادی انجام دهند اما خلاصه اینکه اگر نحوه مدیریت منابع مالی و پرهزینه مانند سرطان‌ها را پوشش دهد مطلب زیر به قلم بنده امروز دوشنبه مورخ 22/4/94 در روزنامه جام جم چاپ شد، خدمات اضافه، خرید آگاهانه و خود را بیمه تکمیلی کرده‌اند.

  اما چه اقداماتی باید انجام شود از پزشکان و موسسات درمانی خرید خدمت می‌کنند.ir" target="_blank"> و کمی تغییر. برخی حق بیمه دیگری پرداخت کرده‌اند و خدمتی خود را افزایش دهند.ir" target="_blank"> و کم اثر خودداری نمایند. پرداخت زیرمیزی نیز مشکل را حادتر می‌کند.ir" target="_blank"> از درمانهای پرهزینه و پوشش هزینه‌ای بیمه‌ها بیشتر شود؟

  سازمان‌های بیمه‌گر پول‌های مردم را جمع می کنند این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 22 تير 1394 [
  گزارش پست ]

  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,

آمار امروز سه شنبه 30 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55488
 • تعداد مطالب :173276
 • بازدید امروز :1
 • بازدید داخلی :0
 • کاربران حاضر :148
 • رباتهای جستجوگر:295
 • همه حاضرین :443

تگ های برتر